Наказателният популизъм – Пубична лекция на доц. Манолова

Април 20, 2023

Наказателният популизъм – Пубична лекция на доц. Манолова

Доц. Мирослава Манолова ще изнесе публична лекция на тема „Наказателният популизъм“.

20 Април, 18:00 ч., Ауд. 292

Заповядайте!

Мирослава Манолова е магистър по право на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

От 1997 г. до 2000 г. е следовател в Столичната следствена служба.

От 2000 г. досега преподава наказателно право в Софийския университет, като води семинарни занятия и отделни лекции по учебните дисциплини „Наказателно право – обща част“ и „Наказателно право – особена част“ на студенти от специалността „Право“ в Юридическия факултет.

От 2006 г. е и съветник в дирекция „Законодателна дейност и право на Европейския съюз“ на Народното събрание.

През 2014 г. придобива докторска степен по право в Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

През 2021 г. е избрана за доцент по наказателно право в Юридическия факултет на Софийския университет “Св. Климент Охридски”.